Apie mus

Šalčininkų r. Pedagoginė psichologinė tarnyba – savivaldybės biudžetinė įstaiga, kuri, sutikus tėvams ( ar vaiko globėjams), įvertina asmens specialiuosius ugdymosi poreikius, skiria specialųjį ugdymą ir teikia pedagoginę psichologinę pagalbą vaikams, tėvams ( ar vaiko globėjams), švietimo ir vaikų globos įstaigoms.

Pedagoginės psichologinės tarnybos veiklos tikslas:
Teikti pedagoginę psichologinę pagalbą rajono vaikams, jų tėvams, mokytojams, didinti specialiųjų poreikių vaikų ugdymo(si) veiksmingumą, padėti įgyvendinti mokinių teisę į mokslą bei sudaryti prielaidas pozityviai vaiko socializacijai ir pilietinei brandai.

Pagalbos teikimo formos ir rūšys:
Individualus darbas su mokiniu – konsultavimas, socialinių ir pedagoginių problemų sprendimas;
Darbas su grupe – socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymas;
Darbas su mokyklos bendruomene – darbas su mokytojais, saugios aplinkos kūrimas;
Bendradarbiavimas su VTAS, vaiko raidos, pirminės sveikatos priežiūros centrais siekiant užtikrinti pagalbos veiksmingumą;
Konsultavimas – mokinio, mokinių grupės, mokytojų, tėvų, siekiant išspręsti mokymosi bei socialinės adaptacijos problemas;
Tyrimų/ įvertinimų organizavimas ir pravedimas;
Individualių užsiėmimų pravedimas.